افزایش سفرها زنگ خطری برای صعودی شدن کرونا است

افزایش سفرها زنگ خطری برای صعودی شدن کرونا است

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا به افزایش سفرها به این استان و شهر شیراز در روزهای گذشته اشاره و آن را زنگ خطری برای تبدیل وضعیت شیوع کروناویروس به قرمز ارزیابی کرد.

عبدالرضا قاسمپور در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، تقریبا تمام صنوف منوط به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی امکان آغاز فعالیت را پیدا کردند اگرچه نظارت‌ها به شکل دقیق بر روند فعالیت و رعایت دستورالعمل‌ها انجام می‌شود.

او با اشاره بازگشایی اماکن گردشگری نظیر مجموعه‌های سعدیه و حافظیه نیز افزود: اداره متولی ملکف به نظارت بر چگونگی رعایت پروتکل‌ها به ویژه از سوی بازدیدکنندگان است و باید به مسافران و گردشگران نیز توصیه کند که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی اقدام به بازدید از یک مکان تاریخی، فرهنگی و … کنند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا خاطرنشان کرد: از سوی دست اندرکاران و متولیان اماکن گردشگری، هتل‌ها، مراکز اقامتی و گردشگری برای بازگشایی این اماکن تحت فشار بودیم که با مصوبه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا، فعالیت این صنف هم در سراسر کشور مجاز شده است.

قاسمپور با بیان اینکه در حال حاضر نه تنها استان فارس بلکه در کشور شرایط برای مسافرت و دید و بازدید مهیا نیست، تصریح کرد: قطعا اگر شهروندان در شیراز و سایر نقاط فارس و دیگر هموطنانی که اقدام به سفر کرده یا قصد افزایش سفرها دارند، مسائل بهداشتی و پروتکل‌ها را رعایت نکنند، وضعیت خوزستان در موضوع شیوع کروناویروس، در فارس هم تجربه خواهد شد.

او ادامه داد: از آنجا که مشخص نیست تا چه زمانی این وضعیت در کشور و به تبع آن استان فارس حاکم باشد، لذا باید به رعایت دستورالعمل‌ها پایبند بود. به عنوان مثال؛ حرم مطهر امام رضا(ع) بازگشایی شده و شاهد حضور تعداد زیادی از زائرین هستیم و دور از انتظار نیست که در این مکان مقدس مذهبی هم دچار مشکلات جدی شویم.

معاون استاندار فارس از مردم خواست حسب ضرورت، سفر انجام شود و اضافه کرد: اگر چه چند روز است که شاهد روند نزولی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان فارس هستیم اما در بعضی از شهرستان‌ها روند صعودی است اما جای نگرانی نیست، چرا که هنوز هم فارس از استان‌های خوب کشور در مدیریت این بیماری محسوب می‌شود.

قاسمپور همچنین به کاهش تردد و تعداد اتوبوس‌های برون شهری فارس به مقصد استان خوزستان اشاره و با بیان اینکه در حال حاضر تعداد این اتوبوس‌ها از ۲۰ دستگاه به ۴ دستگاه کاهش یافته، افزود: به فرماندار شیراز نیز اعلام کرده‌ایم که ورودی‌های این کلانشهر از جنوب و جنوب غرب کنترل شود.

به گزارش ایسنا، از آغاز این هفته و با توجه به تعطیلات عید سعید فطر و بازگشایی اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی، شاهد حضور شمار زیادی مسافر از اقصی‌نقاط کشور در شیراز و دیگر نقاط استان فارس هستیم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

سفر با دستکش و ماسک آغاز شد!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *