سمنان

اقامت ۴۸ هزار گردشگر داخلی و خارجی در سمنان

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان از اقامت ۴۸ هزار و ۲۸۰ گردشگر داخلی و خارجی طی ۶ ماهه نخست امسال در استان سمنان خبر داد و گفت: نظارت و کنترل بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز اقامتی استان در این مدت با حساسیت پیگیری شده است.

محمد طاهریان روز ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۹ با اعلام این خبر افزود: ۴۸ هزار و ۱۹۸ گردشگر داخلی و ۸۲ گردشگر خارجی در نیمه نخست امسال و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در  استان سمنان اقامت کردند.

وی از بازدید ۲۵۹ هزار و ۷۵ گردشگر از جاذبه‎های تاریخی و طبیعی و موزه‌ها خبر داد و گفت: با توجه به شیوع کرونا، میزان بازدید کارشناسان این اداره کل از تاسیسات گردشگری استان نیز نسبت به گذشته تشدید شد.

طاهریان بیان کرد: در این مدت ۲ هزار و ۱۹۶ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها، اقامتگاه‌های بوم گردی و سنتی، رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی، دفاتر خدمات مسافرتی، خانه مسافرها و مراکز تفریحی و گردشگری و مناطق نمونه گردشگری انجام شده است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: دو مورد تذکر و سه فقره اخطار به تاسیسات گردشگری استان سمنان ارائه و منجر به تعطیلی یک واحد شد.

او با اشاره به اینکه ۱۵ مورد شکایت از تاسیسات گردشگری استان در این مدت دریافت شد، افزود: در این ۶ ماهه ۲۹ پروانه بهره‌برداری جدید صادر و ۱۹ پروانه در حوزه گردشگری استان نیز تمدید شد.

در استان سمنان، ۹۰ اقامتگاه بوم‎گردی، ۱۵ هتل و مهمان‌سرا، ۱۴ اقامتگاه سنتی، پنج مهمان‌پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل آپارتمان، دو مرکز تفریحی سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین راهی، ۱۹ سفره خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.

منبع:ایسنا

مرتبط:

راه‌اندازی ۶ اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان

آشنایی با دروازه ارگ سمنان

سفر به سمنان شهر رئيس‌جمهورها

جادوی زمین و آسمان در اوپرت سمنان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *