محدودیت سفر

باید راه و رسم درست سفر را آموزش دهیم

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: به جای ممنوعیت، سفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود و راه و رسم درست سفر را به مردم و فعالان گردشگری آموزش دهیم.

 ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در گفتگوی تلویزیونی بیان کرد: گردشگری بیشترین خسارت را در عرصه جهانی از شیوع ویروس کرونا داشت. به تبع آن در ایران هم بیشترین خسارت به این صنعت نوپا و در حال رشد وارد شد. طبیعتاً راهکاری که برای خروج از این وضعیت وجود دارد، مشخص است. امیدواریم بتوانیم به موازات واکسیناسیونی که اتفاق می‌افتد، ما هم برنامه‌های مربوط به متقاعد سازی اذهان گردشگران داخلی و خارجی را برای انجام سفرهایشان شروع کنیم و با فعال کردن زنجیره تأمین خدمات گردشگری مجدداً به روزهای خوب گذشته و بهتر آینده برگردیم.

وی افزود: ما در شرایطی گریبان گیر ویروس شدیم که در سال ۹۷ و ۹۸ یعنی زمانی که آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند و ناآرامی‌ها وجود داشت، دومین رشد سریع در حوزه گردشگری را تجربه کردیم.

تیموری بیان کرد: ما بارها به ستاد کرونا و کمیته‌های مربوط به آن اعلام کردیم که بحث سفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسخه مورد تجویز سازمان جهانی گردشگری و کشورهای مختلف است. ویروس کرونا فعلاً میهمان ماست. پس نمی‌توانیم با توجه به درازمدت ماندن این مهمان ناخوانده فعالیت‌هایمان را متوقف کنیم بلکه باید به جای ممنوعیت، سفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود و راه و رسم درست سفر را به مردم و فعالان گردشگری آموزش دهیم.

تیموری گفت: در بخش سفر، رعایت پروتکل‌ها و حتی دغدغه‌هایمان را با همکاران در ستاد کرونا مطرح کرده ایم. دنیا گردشگری را موتور محرک رونق اقتصادی در پساکرونا می‌داند ما هم باید این مسیر را پیش بگیریم.

منبع: مهر

مرتبط:

در سفر خود به آنتالیا از غار کارائین دیدن کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *