براگا

براگا سومین خواهر پرتغالی یزد شد

شهردار شهر جهانی یزد از انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی با شهر براگا از کشور پرتغال خبر داد و خواستار بهره‌برداری حداکثر فعالان اقتصادی، گردشگری و دانشگاهی از این ظرفیت شد.

«جمال‌‎الدین عزیزی» در گفت‌‎وگو با خبرنگار ایسنا ضمن اشاره به تاثیر خواهرخواندگی در توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، اظهار کرد: در ادامه فعالیت‌های خواهرخواندگی و ارتباط با شهرهای دنیا و مبادله تفاهم نامه، براگا در کشور پرتغال یکی از شهرهای مد نظر بود.

وی افزود: براگا پس از شهرهای لیسبون و پورتو به علت برخورداری از ویژگی‌های مشترک و نزدیک به یزد به خصوص از نظر دانشگاهی و علمی، آثار تاریخی و کلیساها و بناهای مذهبی فراوان به عنوان خواهرخوانده یزد معرفی شد.

شهردار یزد از تبادل اطلاعات و سایر دانش و فنون بین این دو شهر به خصوص در حوزه دانشگاهی یاد کرد و گفت: این ارتباط از طریق وزارت خارجه در یزد و سفارت ایران در پرتقال برقرار و مورد بررسی قرار گرفت و با استقبال و تمایل شهردار براگا روبرو شد.

عزیزی با بیان این که خواهرخواندگی‌ها اقدام موثر شهرداری‌ها در تسهیل روابط دو شهر هستند، اظهار کرد: شهردرای بستر توسعه اقتصادی و فرهنگی را فراهم میکند و باید فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی از این ظرفیت استفاده کنند.

وی به توسعه روابط گردشگری دو شهر نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری این بستر را برای فعالان گردشگری آماده کرده و فعالان گردشگری ابید حداکثر بهره‌برداری را از این مسئله داشته باشند در عین حال ما نیز اماده اجرا و پدذیرش هر نوع پیشنهاد و ایده و راهکار توسعه‌ای ما بین شهرهای خواهرخوانده هستیم.

شهردار یزد به ضرورت توجه بخش‌های مختلف اقتصادی و گردشگری و علمی به روابط خواهرخواندگی اشاره کرد و در این باره خواستار بهره بردرای لازم از این ظرفیت به خصوص متناسب با نیازهای موجود شد.

منبع:ایسنا

مرتبط:

گشتی در خاک شاهدیه یزد

فلورانس ، خواهر رنسانسی برای پایتخت هنر ایران

لویو اوکراین و یزد خواهرخوانده می‌شوند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *