جنگل-نوشهر

بهشتی کوچک در ۲۰ کیلومتری نوشهر

ایران زمین این هفته از جنگل و دریاچه ای زیبا در نزدیکی نوشهر می گوید.

تا تمام شدن تعطیلات تابستانی فرصتی نمانده و باید برای فصلی دیگر از زندگی آماده شد. به همین خاطر با خنک شدن هوا سفر به شمال کشور می‌تواند بهترین گزینه باشد و ما نیز در ایران زمین این هفته از قایق سواری و پرسه زدن در جنگل ها غافل نشد‌ ایم.

زمانیکه به سمت شهر نوشهر می‌روید و از دیدنی‌هایش دیدن می‌کنید کافی است ۲۰ کیلومتر مسیر خود را عوض کنید و پا به یک طبیعت بکر بگذارید. البته خوشبختانه در آنجا تنها نیستید و مسافران را در حال عکس گرفتن و درست کردن جوجه کباب می‌بینید ولی این طبیعت  سکوتش را هم دارد و از هیاهو خبری نیست. فضای دل نشینی بنام سد خاکی !

با رسیدن به این جنگل؛ می‌توانید به راحتی دریاچه زیبایش راهم ببینید یعنی قرار گرفتن رنگ سبزو آبی و یا همان جنگل و دریا آنچنان شما را جذب خودش می‌کند که دلتان می‌خواهد ساعت ها در آنجا بنشیند و لذت ببرید.

اما تمام جذابیت این جنگل زیبا همینجا تمام نمی‌شود ؛ اگر اهل دیدن جذابیت ها از نزدیک هستید بهتر است قسمت قایقرانی آن بروید و سوار قوهای رنگارنگ بشوید تا با رکاب زدن به هر جا از دریاچه که می خواهید بروید. جالب تر از همه جزیره کوچکی است که در وسط این دریاچه قرار دارد و درختچه های کوچک در آن خودنمایی می کنند و پشت این فضای سرسبز میان آب جنگی به چشم می خورد که حیوان های مختلف از جمله گاو و آهو مشغول پرسه زدن هستند و از آب دریاچه می نوشند. اینقدر کنار هم قرار گرفتن این زیبایی ها قشنگ است که دلت می خواهد رکاب زدن را رها کنی و با جریان آب آرام حرکت کنید و از نزدیک تمام زیبایی ها را نظاره گر باشید.

پس اگر دلتان یک طبیعت زیبا درست مانند فضای کارتون‌ها می‌خواهد حتما سد خاکی ۲۰ کیلومتری شهر نوشهر را انتخاب کنید تا روحتان زنده شود.

حتی می‌توانید در راه برگشت به سمت نوشهر به دریا هم سری بزنید و روز خود را با گذراندن در طبیعت به شب برسانید.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *