تورهای گردشگری

تورهای گردشگری در صورت نقض پروتکل‌ها جریمه می‌شوند

مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط تورهای گردشگری ورودی یزد، به این تورها هشدار داد که در صورت هر نوع تخطی از نکات بهداشتی، جریمه خواهند شد.

«سیدمصطفی فاطمی» تصریح کرد: هرچند زمانی شاهد افزایش مبتلا به کرونا در استان یزد بودیم که عملاً گردشگری در این استان تعطیل و غیرفعال بود ولی سهم گردشگری از آمارهای مبتلایان مناطقی مانند مشهد و کیش که گردشگری در آنها جریان داشته نیز بسیار ناچیز بوده است.

وی با تاکید بر اقامت ایمن و گردشگری هوشمند برای جلوگیری از فعالیت غیرمجاز تورهای گردشگری، تصریح کرد: در همین رابطه سامانه‌های جانا و ماسک وارد عمل شده‌اند تا از وقوع اقامت ایمن و گردشگری هوشمند اطمینان حاصل شود.

این مسئول افزود: در کلیه فعالیت‌های گردشگری، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‎های بهداشتی مورد تاکید است و در صورت رعایت نشدن این موازین، واحدهای گردشگری تذکر گرفته و با آنها برخورد می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با بیان این که بعضاً گردشگران برای مواردی مانند گرفتن عکس و خوردن غدا، ماسک خود را برمی‌دارند، سوءاستفاده از این مسئله برای خدشه‌دار کردن کل گردشگری را نادرست خواند.

وی رابطه مثبت جوامع محلی و گردشگران را یکی از نکات بسیار حائز اهمیت در یزد دانست و گفت: باید مانع هرگونه تقابل بین جامعه محلی با گردشگران شویم تا وجعه شهرمان، خدشه‌دار و دچار آسیب نشود.

فاطمی اظهار کرد: البته در همین رابطه نیز به تورهای ورودی اعلام شده که در رعایت پروتکلهای بهداشتی بسیار دقت کنند و از تخطی در این رابطه پرهیز کنند چرا که در غیر این صورت متحمل پرداخت جریمه خواهند شد.

این مسئول با بیان این که اعلام کردیم که تورهای ورودی یزد باید در تمام سطح شهر از ماسک استفاده کنند، گفت: کنترل این مسئله اقدام سختی است ولی در مجموعه‌های گردشگری با جدیت  رعایت شده، هرچند که بعضاً  نیز تذکراتی داده شده است.

وی تورهای ورودی یزد را شامل پنج اتوبوس در روز گذشته اعلام کرد و گفت: این ورودی به استان در مقابل ظرفیت ۱۱ هزار تخت اقامتی یزد، بسیار ناچیز است.

فاطمی در پایان از صاحبان صفحات شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها خواست دقت نظر لازم در اشاعه مفاهیم و مطالب را داشته باشند، چرا که پویایی شهر یزد با گردشگری اتفاق می‌افتد و لازم است که تلاش کنیم تا به وضعیت مطلوب برسیم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

رقابت ۹ کاروانسرای یزد بر سر جهانی شدن

ایزدبانوی آب در معبد آناهیتا بیشاپور

یخچال میبد _یادگارهای یزد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *