آسیاب-بادی-هلند

ساکنان آسیاب بادی؛ ناراضی از تجمع گردشگران!

آمار بازدیدکنندگان از روستای کیدردیک موسوم به آسیاب بادی هلند به شدت در حال افزایش است و این مسأله باعث شده که آرامش ساکنان این روستا را بر هم خورد.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، روستای آسیاب بادی هلند که ۶۰ ساکن دارد پس از ثبت در میراث جهانی یونسکو به شدت مورد استقبال علاقه‌مندان و گردشگران قرار گرفت به طوری که با افزایش آمار بازدید از آن به ۶۰۰ هزار گردشگر در سال و پیش‌بینی برای رسیدن آمار ۸۵۰ هزار بازدیدکننده، پدیده “ازدیاد بیش از حد گردشگر” در این روستا ایجاد شده است،  چرا که بر طبق برنامه نوشته شده در سال ۲۰۱۰، روستای آسیاب بادی هلند تنها ظرفیت پذیرش ۴۰۰ هزار گردشگر در طول یک سال را دارا است.

blank

این روند افزایش تعداد گردشگر،  در حال حاضر میزان درآمد روستا را به طور قابل توجهی افزایش داده است ولی ساکنان آن که به پیروی از اجداد خود از سال ۱۷۴۷ تا کنون در زادگاه خود مانده‌ و زدندگی می کنند، با مشکلاتی از جمله عدم وجود حریم شخصی مواجه شده‌اند به طوری که حتی بعضی از گردشگران حضور روستائیان در محل‌های زندگی شخصی‌شان را غیرضروری دانسته و نسبت به حضور اهالی به عنوان مانعی برای بازدید کامل و مناسب از محل معترض هستند.

همچنین برخی از گردشگران بدون کسب اجازه به املاک شخصی روستائیان تعدی می‌کنند و کاملا قلمرو آن‌ها را مورد هجوم خود قرار می‌دهند. ساکنان روستا نسبت به افزایش تعداد موزه‌های محل سکونت خود نیز معترض هستند و آن را زمینه‌سازی سیاستمداران برای تخلیه روستا از سکنه و تبدیل آن به محلی فقط برای گردشگری می‌دانند. البته روستائیان و ساکنان مخالفتی با وجود صنعت گردشگری در محل زندگی خود ندارند، ولی معتقدند که این صنعت باید برنامه‌ریزی شده باشد و برای آن محدودیت‌هایی قرار داده شود.

منبع:خبرگزاری ایمنا

مطلب مرتبط:راهنمای سفر به آمستردام هلند +معرفی اماکن گردشگری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *