ترمند

شهر ارواح، جاذبه گردشگری شد

ترمند یکی از شهرک‌های ایالت ویرجینیای غربی در ایالات متحده آمریکا، که روزی شهری پررونق و پویا بود، این روزها به شهر ارواح تبدیل شده است.

به گزراش سرویس ترجمه ایمنا، در ایالات متحده امریکا شهرهای بسیاری وجود دارد که روزی مملو از جمعیت و کسب‌وکار بوده است اما به تدریج و به دلایل مختلف به یک متروکه تبدیل شده است. یکی از این مناطق، شهرک ترمند است که در شهرستان فایت در ایالت ویرجینیای غربی واقع شده است.

blank

تاریخچه شهرک ترمند

ترمند در سال ۱۹۰۰ به عنوان یک شهرک به رسمیت شناخته شد و پس از ورود یک کاپیتان معروف به نام ویلیام ترمند به این عنوان نامگذاری شد. کاپیتان ترمند به بازدید سرزمین ترمند پرداخت و توانست حدود ۳۰۰ هزار متر مربع از آن را با قیمت بسیار مناسب خریداری کند.

پس از مدت کوتاهی ساخت‌وساز در این سرزمین آغاز شد و احداث یک خط راه‌آهن اولین اقدام برای توسعه شهری بود. این خط راه‌آهن از چند معدن زغال سنگ عبور می‌کرد و به همین دلیل به یکی از شلوغ‌ترین خطوط راه‌آهن منطقه تبدیل شد. به تدریج جمعیت ترمند افزایش یافت و گسترش سریع شهری از آن یک مرکز تجاری قدرتمند به‌وجود آورد.

blank

امکانات شهر روز به روز توسعه یافت و در مدت زمان کوتاهی امکانات جدیدی نظیر بانک، منابع ذخیره‌سازی آب، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کارخانه بسته‌بندی گوشت و خانه‌های مسکونی تمام شهر را در برگرفت.

ترمند خیلی به سرعت رشد کرد و رونق اقتصادی آن در تمام ایالت ویرجینیای غربی شهرت یافت. خط راه‌آهن آن بسیار پویا بود و در هر سال بیش از ۹۵ هزار مسافر را به مقصد می‌رساند. در سال ۱۹۱۴ یک آتش‌سوزی بسیار عظیم اتفاق افتاد و بخش اعظم شهر، از جمله بانک ملی شهر و هتل معروف آن را در خود سوزاند. در سال ۱۹۳۲ و ۱۹۳۸ به‌ترتیب کارخانه بسته‌بندی گوشت و مخابرات آن تعطیل شد و به تدریج مردم شروع به ترک شهرک کردند.

این روزها بسیاری از خانه‌های مسکونی شهرک ترمند ظاهر خود را حفظ کرده است، بااین حال آمار حاکی از آن است که تنها پنج نفر در این شهر متروکه سکونت دارند. خانه‌های ترمند زیر نظر سازمان پارک‌های ملی قرار دارد و به عنوان یک جاذبه توریستی نگهداری می‌شود. سازمان پارک‌های ملی نام یک آژانس فدرال ایالات متحده آمریکا است که مسئولیت نگهداری و اداره مناطق ملی آمریکا را بر عهده دارد.

منبع:ایمنا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *