فردوس

فردوس نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس گفت: این شهرستان با راه اندازی شهر تاریخی تون با وجود ۷۲ اثر تاریخی شناسایی شده و ۶۲ اثر ثبت ملی در حوزه گردشگری تاریخی به عنوان نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی زبان زد عام و خاص است.

فردوس نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی است

روح الله صداقت طالبی در حاشیه برگزاری جشن برداشت انار در شهرستان فردوس در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: شهر فردوس دارای جاذبه های متفاوت در حوزه گردشگری اعم از جاذبه های طبیعی، گردشگری جهانی، گردشگری سلامت و گردشگری دشت های عقیق است.

وی افزود: در یک سال گذشته شهرستان فردوس با توجه به احداث ۱۵ اقامتگاه بوم گردی و فاز دو هتل عماد النظام فردوس پذیرای خیل عظیمی از مسافران از خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و تهران بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس بیان کرد: شهرستان فردوس با وجود منطقه نمونه گردشگری باغستان، ۴ اقامتگاه بوم گردی در حال ارائه خدمات و ۱۵ اقامتگاه بوم گردی در حال ساخت در آینده نزدیک به قطب توریست خارجی تبدیل خواهد شد.

صداقت طالبی تصریح کرد: از مزایای ارزشمند منطقه نمونه گردشگری باغستان می توان به وجود اثر ثبت جهانی بلده که پذیرای خیل عظیمی از گردشگران خارجی است اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در کنار این جاذبه جهانی باغات انار و انار منحصر به فرد یکی دیگر از جاذبه های جدید گردشگر شهرستان فردوس است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس یادآور شد: منطقه نمونه گردشگری باغستان نگین سبز کویر با دارا بودن چندین نوع انار درجه یک صادراتی فرصت خوبی را ایجاد می کند تا علاقه مندان به این میوه بهشتی به این شهرستان جذب شوند.

صداقت طالبی اظهار داشت: شهرستان فردوس با دارا بودن گردشگری سلامت با مجموعه آب درمانی هلال و استارت دومین آبگرم شهرستان، با نام آبگرم حسن آباد در آینده نقش به سزایی در جذب توریست درمانی و گردشگری سلامت خواهد داشت.

وی افزود: همچنین گردشگری طبیعت فردوس با پدیده طبیعی دم یوز که نگهبان کویر است و با پدیده طبیعی سنگ سوراخ و غار عشاق و مجموعه تدارک دیده شده در منطقه گردشگری کویری پلوند و همچنین اثرهای ارزشمندی چون سه کوهه، مارکوه، کفترکوه، دریاچه نمک، کویر شاه که معروف به شاه کویرهای منطقه است و همچنین دو اثر تاریخی رباط شور و گردشی رباط خوشاب به زودی به مقصد اول گردشگران و طبیعت گردان حوزه کویر تبدیل خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس بیان کرد: همچنین با راه اندازی شهر تاریخی تون با وجود ۷۲ اثر تاریخی شناسایی شده و ۶۲ اثر ثبت ملی در حوزه گردشگری تاریخی به عنوان نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی زبان زد عام و خاص است.

صداقت طالبی به اهداف برگزاری همایش آیین برداشت انار اشاره کرد و اظهار داشت:  هدف از برگزاری این همایش با توجه به استقبال گسترده مسافران و تورهای ورودی به شهرستان در هفته اخیر بر این برآمدیم با کمک سایر دستگاه ها به پاس استقبال و معرفی این محصول با ارزش به استقبال این مسافران و گردشگران برویم.

وی خاطرنشان کرد: امید است جایگاه فردوس روزی به عنوان جایگاه واقعی خود به عنوان فردوس شهری برای گردشگری برسد.

منبع:تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *