رونق گردشگری

لزوم اجرای کامل مصوبات ستاد کرونا در حمایت از فعالان گردشگری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی بر لزوم اجرای کامل مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در راستای حمایت از کسب‌وکارهای حوزه گردشگری و صنایع‌دستی تأکید کرد.

علی جهانگیری در جلسه پیگیری مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات برای تأسیسات گردشگری، آسیب‌دیده از کرونا، با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای دریافت متوازن تسهیلات کرونایی تأسیسات گردشگری، در حال انجام است، گفت: از جمله مسائل مهمی که روند فعالیت فعالان حوزه گردشگری استان را در شرایط کرونایی تحت تأثیر قرار داده، مباحثی چون بیمه، مالیات و تسهیلات لازم است.

وی ادامه داد: در این راستا، با مدیریت استانی و طی جلسات مشترکی که با مدیران کل دستگاه‌های مرتبط برگزارشده و اقدامات لازم در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در راستای تسهیل فعالیت تأسیسات گردشگری تمامی دستگاه‌ها باید حداکثر همکاری را داشته باشند، گفت: با توجه به فعالیت حداقلی تأسیسات و واحدهای گردشگری در دوران کرونایی و همراه بودن با چالش‌هایی مانند بیمه، مالیات و هزینه‌های جاری لازم است تا دستگاه‌های مرتبط در حوزه‌های مذکور برای تسهیل روند فعالیت تأسیسات گردشگری و اجرای کامل مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه برخی از مباحث مرتبط با فعالان حوزه گردشگری، نیازمند اقدامات جدی و همت همه‌جانبه دستگاه‌ها است، ادامه داد: به دنبال شرایط بحرانی کنونی، آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها و سایر تأسیسات گردشگری و همچنین هنرمندان صنایع‌دستی با خسارات مالی بیشتری مواجه هستند، چراکه تمامی تورهای مسافرتی داخلی و خارجی و فروش و صادرات صنایع‌دستی نیز متوقف ‌شده است.

احمد حمزه زاده افزود: در این راستا، لازم است علاوه بر اعطای تسهیلات، همکاری همه‌جانبه دستگاه‌ها برای تسهیل فعالیت و جبران خسارات بیشتر شود.

به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، وی در خاتمه از تدوین برنامه‌های پسا کرونایی مشترک با تشکل‌های حرفه‌ای با حمایت استانداری خبر داد و گفت: حمایت و برنامه‌ریزی در راستای تقویت مجدد گردشگری استان از جمله مهم‌ترین برنامه‌های مشترک استانی است.

وی گفت: این امر، همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و همچنین تشکل‌های حرفه‌ای را می‌طلبد، لذا در این راستا برنامه‌های پساکرونایی، گسترش فعالیت‌های مجازی و اعمال تخفیفات برای جذب گردشگران جهت سفر به استان اجرا خواهد شد.

منبع:ایسنا

مرتبط:

شوش قوم _کویری گمشده در دل آذربایجان شرقی

سفری به ماهار زنوز در دل آذربایجان شرقی

تولید ۳۰ تور مجازی از جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *