پیست-اسکی-فریدونشهر

مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران مقصد گردشگری زمستانه

کارشناس ارشد گردشگری اداره کل میراث فرهنگی اصفهان گفت:فریدونشهر مرتفع‌ترین شهرستان ایران در اقلیم کوهستانی زاگرس به عنوان مقصد گردشگری زمستانه و تنها پیست اسکی استاندارد در کشور است.

کامران هارونی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه پیست اسکی فریدونشهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و به عنوان مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران قلمداد می‌شود اظهار داشت: توسعه گردشگری زمستانه نیازمند تعامل سازمانها و فراهم کردن زیرساخت‌ها با جذب سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اینکه این پیست اسکی در سال گذشته و در ایام تعطیل میزبان دوهزار گردشگر بوده ادامه داد: برای توسعه گردشگری زمستانه می‌توان در تعامل با سایر سازمان‌ها و هم افزایی و جذب سرمایه گذاری زیرساخت‌های لازم را فراهم کرد.

کارشناس ارشد گردشگری با توصیه به گردشگران در عدم استفاده از خودرو شخصی و استفاده از آژانس‌های خدمات مسافرت و جهانگردی تصریح کرد: در زمانهای اوج سفر برای استفاده از پیست اسکی ترافیک در این منطقه گاه به ۱۸ کیلومتر می‌رسد و موجب خستگی گردشگران می‌شود که برای جلوگیری از این ترافیک نیاز است زمین‌های کشاورزی اطراف آزادسازی شود.

وی با اعلام رونق اقامت گاه‌های بوم گردی و مراکز اقامتی و پذیرایی در غرب استان اصفهان گفت: تاکنون مجوز ۲۰ اقامتگاه اصولی در فریدونشهر صادر شده است و روند صدور پروانه احداث اقامتگاه‌های بوم گردی در چادگان و فریدون در دست اجراست.

هارونی اشاره‌ای هم به شرق استان اصفهان داشت و گفت: استان اصفهان با تنوع اقلیمی توانسته در گردشگری زمستانه گردشگران با هرگونه سلیقه‌ای را جذب کند. گردشگران خارجی در فصل سرما، کویر شهرستانهای خوروبیابانک، ورزنه و نائین را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *