چندی‌گر-هند

“چندی‌گر” میزبان بزرگترین باغ گل رز آسیا

شهر “چندی‌گر” هند به علت چهره متوازن شهری و تعدد باغ‌های زیبا به عنوان “شهر زیبا” شناخته می‌شود.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، “چندی‌گر” مرکز دو ایالت پنجاب و هاریانا در کشور هند، یک شهر به معنای واقعی کلمه است. این شهر با تلفیقی از فرهنگ سنتی پنجاب و مدرنیته، حس زیبایی‌شناسی و ساده زیستی ساکنان و گردشگران را به طور همزمان بر می‌انگیزد. طراحی بی‌نظیر این “شهر زیبا” هر سال از سراسر دنیا گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

blank

اگرچه هندوستان به خاطر شلوغی و حتی آلودگی و کثیفی، در سراسر جهان معروف است با این حال، فضای تمیز، خلوت و مرفه شهر “چندی‌گر” آن را به یک استثنا در میان سایر شهرهای هند تبدیل کرده است. هر گوشه از این شهر از جذابیت خاصی برخوردار است و هر سازه معماری در آن حرفی برای گفتن دارد.

گردشگران پس از ورود به این شهر زیبا بدون شک از دریاچه سوخنا (Sukhna) دیدن می‌کنند؛ دریاچه‌ای تماما ساخته دست بشر، که در مرکز کوهپایه‌های سیوالیک (Shivalik) واقع شده است و یکی از بهترین مکان‌ها برای استراحت محسوب می‌شود. مسافران در محل دریاچه سوخنا به ساکنان بسیار مهمان‌نواز چندی‌گر پیوسته و به فعالیت‌هایی نظیر قایق‌سواری در دریاچه یا پیاده‌روی در مسیر مخصوص دویدن می‌پردازند.

blank

دوستداران طبیعت می‌توانند در مکان‌های زیبایی نظیر باغ صخره‌ای، باغ رز و پارک پروانه اوقات فراغت خود را بگذرانند؛ این باغ‌ها عاری از هرگونه فعالیت‌های صنعتی و زباله‌های شهری است. پارک تفریحی چندی‌گر با طولی برابر با هشت کیلومتر، بزرگترین پارک گل رز در سراسر آسیاست که در میان گردشگران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

blank

باغ‌ صخره‌ای که در این پارک قرار دارد به طور کامل ساخته دست بشر است و زیبایی مجسمه‌ها، تندیس‌ها و آبشارهای مصنوعی که همگی از سنگ‌های بزرگ ساخته شده‌اند چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره نگه می‌دارد.

blank

پارک پروانه نیز یکی از زیباترین پارک‌های شهر چندی‌گر به شمار ‌می رود که با هدف ایجاد محیطی برای پرورش و نگهداری پروانه‌ها ساخته شده است. در این پارک، که طراحی آن در سراسر دنیا بی‌نظیر است، بیش از ۳۵ گونه پروانه پرورش داده می‌شود. برای حفظ پروانه‌ها، ایجاد هر گونه سر و صدا و آلودگی صوتی در این پارک ممنوع است، بنابراین سکوتی اعجاب‌انگیز سراسر پارک پروانه را در بر گرفته است و در نتیجه مکانی دنج برای تفریح در نظر گرفته می‌شود.

blank

موزه عروسک‌های بین المللی شهر چندی‌گر یکی دیگر از جاذبه‌های بی‌نظیر این شهر به شمار می‌رود که در آن اسباب‌بازی‌هایی از ۲۵ کشور جهان گردآوری شده است. این موزه در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و توسط انجمن رفاه کودکان هند اداره می‌شود. بهترین بخش این موزه مربوط به اسباب‌بازی‌های هندی، به خصوص قطار اسباب‌بازی است.

منبع:ایمنا

blank

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *