گردشگری-سلامت-کرمان

کرمان در مسیر گردشگری سلامت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از صدور مجوز فعالیت برای ۲ دفتر خدمات مسافرتی این استان در حوزه گردشگری سلامت خبر داد و گفت: در حال حاضر استان کرمان به دنبال جذب گردشگران داخلی و خارجی در حوزه سلامت است.

“فریدون فعالی” با بیان اینکه رشد کیفیت خدمات درمانی نشان‌دهنده ظرفیت بالای گردشگری سلامت در کشور است، اظهار کرد: هر توریست سلامت سه‌ برابر یک توریست عادی ارزآوری دارد، از این‌رو گردشگری سلامت از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان از نظر پزشکی و تجهیزات بیمارستانی دارای ظرفیت های بالایی است، افزود: تاکنون دو مجوز فعالیت برای دفاتر خدمات مسافرتی شهر کرمان در حوزه گردشگری سلامت صادر شده است و پیش بینی می شود این تعداد افزایش یابد.

فعالی تصریح کرد: یک توریست سلامت علاوه‌ بر تخصص پزشکان محل درمان، کیفیت تجهیزات و امکانات پزشکی به زیرساخت‌هایی چون حمل ‌ونقل و همچنین خدمات گردشگری مناسب نیازمند است که باید در نظر گرفته شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: کشور پاکستان با حدود۲۱۲ میلیون، افغانستان با ۳۰میلیون و عراق با ۳۷ میلیون جمعیت بازارهای هدف استان کرمان در حوزه گردشگری سلامت هستند که با سرمایه گذاری در این کشورها می توان زمینه ورود توریست سلامت را فراهم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه گردشگری سلامت فقط مختص بیماران خارجی نیست، افزود: باید در ابتدا زیرساخت های این نوع گردشگری در سطح شهر کرمان و سپس استان های همجوار معرفی شود، زیرا رضایت گردشگر داخلی منجر به ورود گردشگر خارجی خواهد شد.

فعالی با اشاره به اینکه در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۳ هزار گردشگر خارجی وارد استان کرمان شده اند، گفت: جاذبه های گردشگری استان در شش ماه ابتدایی سال جاری از سوی گردشگران خارجی مورد استقبال قرار گرفته اند بطوریکه تعداد بازدیدکنندگان خارجی این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، افزود: اغلب گردشگران خارجی استان کرمان از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند، اسپانیا و چین هستند که بیشترین بازدید را از جاذبه های گردشگری شهر کرمان، بیابان لوت شهداد، باغ شاهزاده ماهان، ارگ بم، ارگ راین، روستای دستکند میمند و محوطه های باستانی جنوب استان داشته اند.

فعالی با اشاره به لزوم تبلیغات و معرفی جاذبه های گردشگری استان کرمان بیان کرد:تاکنون ۳۶۲ واحدبوم گردی در استان کرمان مجوز فعالیت دریافت کرده اند که از این حیث رتبه برتر در سطح کشور را داریم.

وی با اشاره به افزایش میزان سرمایه گذاری ها در صنعت گردشگری استان کرمان بیان کرد: هم اکنون ۹۳ پروژه با حجم سرمایه گذاری یک هزار و ۶۶۵ میلیارد و ۸۱۷ میلیون تومان در بخش های مختلف در حال اجرا است که با اتمام آنها تحول بزرگی در صنعت گردشگری کرمان رخ خواهد داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه اشتغالزایی در صنعت گردشگری کم هزینه وآسان است، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم ها، صنعت گردشگری جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی است که در نیمه نخست سال جاری ۴۵۰ اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم در این بخش ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان آماده پرداخت تسهیلات برای حمایت از سرمایه گذاران صنعت گردشگری است که خوشبختانه در سال گذشته، ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان فعالیت در این صنعت پرداخت شده است.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *