اردکان‌گرام

۷۰ سفرنویس برای «اردکان‌گرام» انتخاب شدند

با برگزاری مرحله اول داوری جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام به منظور انتخاب سفرنویسان برای حضور در شهرستان اردکان و تولید محتوا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، ۵۰ نفر در سطح ملی و ۲۰ نفر در سطح استانی و از استان یزد انتخاب شدند.

داوران این دوره از جشنواره سفرنگاری «اردکان‌گرام» با بررسی مشخصات صفحات اجتماعی همه شرکت‌کنندگان، کلیه آیین‌نامه‌ها و ضوابط جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام، از میان ۱۸۹ ثبت‌نام کننده‌ای که ضوابط جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام را رعایت کرده‌اند ۷۰ نفر را برگزیدند تا در این رویداد خلاقانه شرکت کنند.

برای شرکت در جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام ۲۲ نفر از استان یزد، ۹۱ نفر از تهران و ۷۶ نفر از سایر شهرستان‌ها ثبت‌نام کردند که در نهایت ۷۰ نفر در مرحله نخست داوری پذیرفته شده و با حضور در اردکان، محتواهای تولید شده خود را در فضای مجازی منتشر خواهند کرد.

جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام، فراخوانی است برای آن‌ها که روایتگر سفرهای خود هستند، آن‌چه را می‌بینند و حس می‌کنند به رشته‌ تحریر درمی‌آورند و در قاب دوربین خود برای مسافران آینده، آینده‌ای نزدیک ثبت می‌کنند.

شرکت‌کنندگان در جشنواره و علاقه‌مندان به مشارکت در انتخاب برگزیده مردمی، برای اطلاع از ادامه فرآیند جشنواره می‌توانند به سایت etravelgram.ir و صفحه اینستاگرام@ardakan.gram  مراجعه کنند.

جشنواره‌ سفرنگاری اردکان‌گرام به این دلیل بعد از جشنواره‌های «ماکوگرام» و «دزفول‌گرام» توسط فصلنامه‌ میراث و گردشگری گیلگمش، انجمن چارسوق کویر اردکان و موسسه‌ فرهنگی هنری چادرملو برگزار می‌شود، چون شهرستان اردکان در استان یزد شامل بخش‌های مرکزی، عقدا و خرانق می‌شود و مملو است از میراث فرهنگی، میراث طبیعی و همچنین میراث ملموس و ناملموس.

هدف از برگزاری جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام، شناسایی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهرستان اردکان از طریق ابزارهای فضای مجازی (وبلاگ، وب‌سایت و اینستاگرام) است تا به مدت یک هفته اردکان به دنیا معرفی شود.

حق استفاده از آثار تولیدشده در طول جشنواره (متن، عکس و فیلم) برای حامیان جشنواره و فصلنامه گیلگمش محفوظ است.

جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام از ۲ تا ۷ بهمن ۱۴۰۰ در اردکان برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *