آژانس‌های مسافرتی همدان

اکثر آژانس‌های مسافرتی همدان درخواست تعطیلی کرده‌اند

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان مطرح کرد: اکثر آژانس‌های مسافرتی همدان درخواست تعطیلی کرده‌اند.

علی مرادی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: میراث فرهنگی و آژانس‌های مسافرتی همدان درباره ممنوعیت سفر کوتاه آمدند، نباید اجازه می‌دادیم آنقدر تبلبغ منفی شود، اگر تورهای مسافرتی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند مطمئن‌تر هستند تا اینکه مردم با خودروهای شخصی به سفر بروند.

وی با بیان اینکه شرایط تسهیلات وعده داده شده به تأسیسات پیچیده بود، تصریح کرد: به دفاتر گفته بودند کارمندان را نباید قبلاً به بیمه بیکاری معرفی می‌کردید و در واقع تسهیلاتی که می‌دهند حقوق چهار ماه کارمند است.

مرادی‌پور ادامه داد: تسهیلات ۱۲ درصد برای دفاتر بالای ۴۰ درصد درمی‌آید در صورتی که آژانس‌ها هنوز به چرخه اقتصادی برنگشته‌اند و علتش این است که بیش از حد به سفر موج منفی داده‌ شد.

وی با اشاره به اینکه جو منفی به وجود آمده آژانس‌ها را رو به ورشکستگی می‌برد، خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ درصد تأسیسات گردشگری همدان موفق به دریافت وام شدند، به عبارتی حدود چهار دفتر و چهار هتل از تسهیلات استفاده کردند و بقیه شامل شرایط نمی‌شدند.

مرادی‌پور با اشاره به اینکه راه آهن و یک شرکت هواپیمایی حدود ۱۵ درصد از مطالبات مردم را پرداخت نکرده‌ است، اظهار کرد: در حال حاضر تمام مشاغل فعال هستند به جز تورهای گردشگری و رسانه‌ها باید سعی کنند این جو ‌منفی کمرنگ شوند.

وی با بیان اینکه تأسیسات گردشگری باید اطمینان بخشی کنند، گفت: اگر مردم مطمئن باشند که تورها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، سفرهای امن و سالم آغاز می‌شود و تورهای داخلی فعال می‌شوند.

مرادی‌پور با بیان اینکه امید به کمک‌های وعده داده شده جز تحلیل رفتن و انفعال نتیجه‌ای ندارد، توضیح داد: متأسفانه در سکوت و ‌غیرفعال شدن تأسیسات گردشگری تورهای غیرمجاز و کارتن به دست‌ها به راحتی فعالیت می‌کنند و این سوال مطرح است که مردم چطور به آن‌ها اطمینان کرده‌اند؟

منبع:ایسنا

مرتبط:

۲ پیشنهاد فوری برای خروج گردشگری از بحران

برنامه‌های گردشگری بین‌المللی در دوران کرونا و پساکرونا تعیین شد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *