راهکارهای پیشگیری از کرونا در سفر

راهکارهای پیشگیری از کرونا در سفر

شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان گردشگری را تحت تاثیر خود قرار داد و از سویی خبر ماندگاری کرونا برای مدت طولانی، برنامه های بسیاری از افراد را بر هم زد و معلوم شد که کرونا تا مدت زیادی با ما خواهد بود .

راه ههای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در هنگام سفر

شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان گردشگری را تحت تاثیر خود قرار داد و از سویی خبر ماندگاری کرونا برای مدت طولانی، برنامه های بسیاری از افراد را بر هم زد و معلوم شد که کرونا تا مدت زیادی با ما خواهد بود .به همین دلیل بسیاری از افراد  تلاش کردند به جای اینکه تعطیلی و قرنطینه را انتخاب کنند خودشان را با شرایط جدید منطبق کنند. در این میان گردشگری صنعتی بوده که بیشترین تاثیر را از این دنیا گیری داشته است.

گردشگری در دوران کرونا به کدام سمت می رود؟

شرایط قرنطینه عرصه را بر بسیاری تنگ کرده است و باعث ایجاد مشکلات روانی و اجتماعی بسیار برای افراد در قرنطینه شده است. افراد متخصص راهکارهایی پیشنهاد می دهند که روحیه افراد را برای گذر از این دوران تقویت کند. در شرایطی که پروازهای بین المللی همچنان تعطیل هستند بسیاری از افراد به سفرهای داخلی روی اورده اند. از این رو سفرهای داخلی توانسته است به یکی از گزینه های مناسب برای فرار از این شرایط تبدیل شود.

راهکارهای پیشگیری از کرونا در سفر

آیا در دوران کرونا می توان به مسافرت رفت ؟

به جز مسافرت های خارجی که وابسته به برقراری پروازها و باز شدن مرزها است، در حال حاضر شرایط سفر در ایران فراهم است. اما همچنان سفر کردن ریسک هایی دارد که اگر رعایت نکنیم عواقب جدی  برای خودمان و دیگران خواهد داشت. پس سفر کردن و برگزاری تور منوط به رعایت کردن پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

چگونه در سفر از کرونا در امان بمانیم ؟
توصیه می شود که حتی المقدور با تعداد افراد کمتری به سفر بروید و از سفر در گروه های بزرگ و شلوغ خودداری کنید. در این میان به دنبال تورهایی باشید که با تعداد کم برگزار می شوند و یا اینکه سعی کنید با دوستان و اطرافیان خود که از سلامتشان اطمینان دارید، به یک تور بروید تا دایره افراد در ارتباط با خود را همچنان کوچک نگه دارید.
  • مهم ترین توصیه بهداشتی در سفر این است که مرتب دستهای خود را با آب و صابون بشویید.
  • همراه داشتن پد الکلی و ژل ضد عفونی کننده و دستمال مرطوب در طول سفر ضروری است. اگر با توری سفر می کنید از آن ها انتظار داشته باشید از این وسایل پیشگیرنده استفاده کنند.
  • استفاده از ماسک را جدی بگیرید و حتما از ماسک استاندارد استفاده کنید. استفاده از دستکش تنها برای مکان های عمومی و اشتراکی مانند سرویس های بهداشتی توصیه می شود. در اتوبوس و ماشین شخصی نیازی به استفاده  از دستکش نیست. کافی است تنها قبل از بازگشت به ماشین، دست خود را ضدعفونی کنید.
  • برای خریدهای خود تا حد امکان از پول نقد استفاده نکنید و اگر مجبور به دریافت پول نقد شدید آن را در کیسه ای بگذارید.
  • اگر با تور به مسافرت می روید اطمینان حاصل کنید که اتوبوس یا وسیله نقلیه شما قبلا ضد عفونی شده باشد و در طول سفر نیز این کار تکرار شود.

راهکارهای پیشگیری از کرونا در سفر

مقاصد گردشگری در دوران کرونا
از میان تورهایی که این روزها در حال برگزاری است، تور داخلی و تورهای طبیعت گردی مخاطبان بیشتری را به خود جذب می کنند. از یک سو حضور در فضای آزاد و طبیعت اطمینان خاطر بیشتری را نسبت به سلامت سفر در دوران کرونا به همراه دارند و از سوی دیگر بهره مندی از طبیعت زیبا، هوای مطبوع و مناظر چشم نواز می تواند اضطراب ها و تنش های ناشی از قرنطینه و خانه ماندن در دوران کرونا را برطرف کند. در ادامه به معرفی اینگونه تورها خواهیم پرداخت.
تور سرعین – اردبیل
شهر سرعین شهر فراز و نشیب های تاریخی بسیار در دل طبیعتی منحصر به فرد است. شهری با آب و هوای خوش و خنکای لذت بخش که میزبان یکی از پر طرفدارترین تورهای ایرانگردی، تور سرعین است. سرعین در فصل های مختلف به ویژه بهار و تابستان پذیرای گردشگران بسیار است. اما چه کسی نام اردبیل را شنیده و تعریف آب گرم های سرعین را نشنیده است؟ شهری که از موهبت طبیعی چشمه های آب گرم بسیار برخوردار است و مقصدی مناسب برای خستگی در کردن و تن سپردن به حمام های آب گرم طبیعی در تور اردبیل و سرعین به شمار می رود.
تور کردستان
از میان مسیرهای متنوعی که در بازدید از کردستان می توان در پیش گرفت، تور کردستان سنندج مریوان اورامانات یکی از بهترین مسیرهای گردشگری در این استان به شمار می رود که می تواند فرصت دیدار از بخش های مختلف این منطقه را برایتان فراهم می آورد.
توجه داشته باشید که در این شرایط نیز آژانس های مسافرتی معتبری وجود دارند که با دریافت بارکد تایید بهداشت، اقدام به برگزاری تورهای داخلی با رعایت کامل مسائل  بهداشتی و پروتکل های ایمنی کرونا می کنند. اگر به دنبال سفر در قالب یک تور هستید حتما از طریق آژانس های مورد اطمینانی که مسائل ذکر شده را به خوبی رعایت می کنند، نسبت  به شرکت در تور مسافرتی خود اقدام کنید.
مرتبط:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *