تورهای گردشگری

ممنوعیت برگزاری تورهای گردشگری همچنان ادامه دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه هنوز به طور قطعی زمانی برای پایان شیوع بیماری کرونا مشخص نشده است، گفت: با مجریان و مبلغان تورهای گردشگری غیرمجاز در این استان برخورد قانونی می‌شود.

فریدون فعالی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در روزهای گذشته از برگزاری ۲ تور غیر مجاز به مقاصد شهداد و دره راگه جلوگیری به عمل آمد افزود: این تورها با حضور بیش از ۳۰ گردشگر در حال انجام بود که با پیگیری کارشناسان معاونت گردشگری از ادامه کار این تورها جلوگیری شد
وی تصریح کرد:  تبلیغ و اجرای هر نوع تور مسافرتی در وضعیتی که ویروس کرونا هنوز شیوع دارد، تخلف محسوب و با متخلفان به صورت قانونی برخورد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: هنوز زمانی برای پایان شیوع بیماری کووید ۱۹ تعیین نشده است و همچنان هشدارها درباره منع برگزاری تورهای گردشگری ادامه داد.
وی اظهار داشت: از همه دفاتر خدمات مسافرتی درخواست می شود تا اطلاع ثانوی هیچ تعهدی نسبت به مسافر و یا گردشگری در زمینه اجرای تورهای گردشگری سطح استان کرمان ایجاد نکنند.

فعالی افزود: مدیران تاسیسات گردشگری استان کرمان می توانند در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری نقش پررنگی را ایفا کنند تا به یاری یکدیگر این دوران را به‌خوبی سپری کنیم و بتوانیم در آینده نزدیک و پس از شکست این ویروس میزبان شایسته‌ای برای گردشگران باشیم.

استان کرمان با هفت اثر جهانی، ۷۰۰ اثر ملی و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی از مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می شود.

از اسفند ماه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا تام فعالیت های گردشگری در استان کرمان متوقف شده است و اماکن، موزه ها و اقامتگاه های گردشگری تعطیل هستند.

منبع:ایسنا

مرتبط:سفر و دانستنیهای ضروری در تورهای گردشگری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *