پای کافه‌ون‌ها به کرمان باز شد

پای کافه‌ون‌ها به کرمان باز شد

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان از برنامه‌ریزی برای حضور کافه‌ون‌ها در نقاط مختلف شهر کرمان از جمله محدوده یخدان مویدی خبر داد.

“محمد جهانشاهی” در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری، کارشناسان حوزه ترافیک و راهنمایی و رانندگی و صاحبان کافه‌ون‌ها و دکه‌های سیار غذاهای خیابانی برگزار شد، با اشاره به ترکیب فضای گردشگری و تاریخی یخدان مویدی گفت: حضور کافه‌ون‌ها می‌تواند این محل را به یکی از مقاصد گردشکری درون‌شهری برای مردم کرمان و گردشگران تبدیل کند.

وی همچنین به پیشنهاد سه نقطه از جمله بلوار حمزه، خیابان کامیاب (روبه‌روی یخدان مویدی) و بلوار جمهوری‌اسلامی روبه‌روی سالن سنگ‌نوردی برای فعالیت کافه‌ون‌ها اشاره کرد و گفت: کافه‌ون‌ها باید در نقطه‌ای حضور پیدا کنند که کمترین مشکلات ترافیکی و معارض را داشته باشد و از امنیت کافی و دسترسی خوبی نیز برخوردار باشد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری استمرار حضور مردم برای فعالیت کافه‌ون‌ها را نیز ضروری دانست و با تاکید بر اینکه رونق گردشگری، بخشی از اهداف حضور کافه‌ون‌ها و دکه‌های سیار غذاهای خیابانی است، گفت: حضور کافه‌ون‌ها به‌دلیل ایجاد فضایی برای تعاملات اجتماعی، می‌تواند پدیده خلاقانه اجتماعی و به‌نوعی جاذبه گردشگری شهری باشد.

وی بیان کرد: صاحبان غذای خیابانی و کافه‌ون ‌ها تا ۲۰ تیرماه فرصت دارند پیشنهادهای خود را در خصوص مکان مناسب جهت فعالیت اعلام کنند.

براساس این گزارش افضلی، نماینده اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در این نشست ضمن تشکر از شهرداری و همکاری پلیس برای ایجاد فضایی برای حضور کافه‌ون ‌ها در شهر کرمان گفت: طرح حضور و فعالیت کافه‌ون ‌ها در اغلب شهرهای تاریخی و گردشگری ایران اجرا شده و در رونق گردشگری نیز تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان این‌که بلوار جمهوری ‌اسلامی برای حضور کافه‌ون ‌ها به مدت کوتاه، پیشنهاد مناسبی است، گفت: شهرداری کرمان نیز می‌تواند از طریق تبلیغات محیطی، این موضوع را در بین مردم جا بیندازد.

منبع:ایسنا

مرتبط:

کاروانسرای وکیل در کرمان

گنبد جبلیه کرمان یکی از دیدنی های کرمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *