غذاهای گیلانی_گردشگری خوراک_کمیته راهنمای گردشگری خوراک

کمیته راهنمای گردشگری خوراک تشکیل می‌شود

نماینده یزد در طرح ملی اطلس خوراک ایرانی ضمن ارائه پیشنهاد تشکیل کمیته راهنمای گردشگری خوراک از برگزاری دوره‌های تخصصی راهنمای این نوع گردشگری خبر داد.

«حسین دهقان منشادی» ضمن بیان این خبر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، تصریح کرد: کمیته راهنمای گردشگری خوراک، یکی از کمیته­‌های فعال در طرح ملی اطلس خوراک است که با آموزش نیروی انسانی فعال، کار خود را در این حوزه شروع خواهد کرد.

وی با بیان این که دوره تخصصی راهنمای گردشگری خوراک، در دو سطح مبتدی و پیشرفته در معاونت گردشگری استان یزد برگزار می‎شود، تصریح کرد: این دوره با مشارکت کمیته گردشگری خوراک استان یزد و همچنین همکاری «علی­‌اکبر تشکری» عضو هیات علمی گروه تاریخ دانشگاه یزد و «الهام حسینی» کارشناس تغذیه شبکه بهداشت شهرستان یزد تدوین شده است.

دهقان منشادی در رابطه با این دوره آموزشی، بیان کرد: در این دوره، مبانی گردشگری خوراکی های جهان و ایران، اقلیم و خوراک، ویژگی تورهای خوراک، اصول و فنون تورگردانی، مدیریت بحران و بهداشت خوراک تدریس خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: کمیته گردشگری خوراک استان یزد در تلاش است با آموزش راهنمایان گامی مثبت در جهت توسعه گردشگری های خوراک استان یزد و ایران بردارد تا بعد از دوران کرونا بتوان با حداکثر توان علمی و عملی، این گونه‌ی مغفول مانده‌ی گردشگری را در استان یزد به نحوی مناسبی در کشور بسط داد.

گفتنی است در این دوره آموزشی «حسین دهقان منشادی» مربی ملی فدراسیون جهانی راهنمایان و اولین راهنمای گردشگری  خوراک های ایران، «الهام حسینی» اولین مدیرفنی گردشگری خوراک، با مدرک رسمی از فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری و انجمن سفر و خوراک و همچنین «علی اکبر تشکری» یزدشناس برجسته ایران تدریس خواهند داشت.

منبع:ایسنا

مرتبط:

غذاهای مکزیکی _تجربه طعم‌های متفاوت در سرزمین ذرت

فرهنگ غذایی پیوندخورده با طبیعت در فنلاند

آشنایی با چند فرهنگ‌ غذایی در روز جهانی غذا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *