آبشار مارگون

سفرنامه آبشار مارگون ۲

تاریخ:  ۱۳۷۲/۰۶/۱۹

روز فوق طبق روال معمول در ساعت ۰۶:۰۰  همگی در جلوی اداره ارشاد اسلامی جمع شدند و پس از آمدن مینی بوس و سوار شدن، همگی به سمت جاده اردکان براه افتادیم. پس از حدود ۴۵ دقیقه و سوار کردن ساسان در ساعت ۰۶:۴۵ از جلوی خانه ساسان حرکت کردیم. بعد از گذشتن از روستای شول مشغول پذیرایی شدیم و برای صبحانه افراد، به کمک ساسان مقداری کیک و سنکوئیک تدارک دیدیم که به صورت خیلی مناسب و جالب به افراد تحویل داده شد. پس از این اقدام که همگی برایشان جالب بود و در ساعت ۰۸:۱۵  به سپیدان رسیدیم. پس از حرکت به سمت  جاده کمهر در منطقه همیشگی استراحت  کرده و بلافاصله به سمت کمهر حرکت کردیم.

بعلت خرابی جاده مجبور بودیم آهسته حرکت کنیم؛ در ساعت ۱۰:۰۰ به کمهر رسیدیم و بدون  توقف مسیر خود را به سمت جاده کاکان و دو راهی آبشار ادامه دادیم. پس از گذشتن از دو راهی آبشار در ساعت ۱۰:۱۵ چند کیلومتری جاده را طی کرده بودیم که ناگهان یکی از لاستیک های مینی بوس براثر برخورد با سنگ ترکید و تاخیری به اجبار داشتیم. به هر حال در ساعت ۱۱:۴۵ روستای مارگون را پشت سر گذاشته و در ساعت ۱۲:۱۵ در جلوی  آبشار بودیم. بعلت نداشتن آشنایی افراد شرکت کننده به منطقه همگی در یک صف به سمت آبشار رفتیم و پس از بازدید همگی از آبشار در مکان مناسبی در زیر آبشار نشسته و مشغول استراحت و دیدار از این آبشار زیبا شدند.

بعد از اینکه همگی مستقر شدیم افراد جوانتر را جمع کرده  و به سمت داخل تنگ رفته و پس از بازدید از نقاط مختلف در پایان تعداد زیادی عکس از مناطق مختلف گرفتیم. پس از بازگشت، همسفرها مشغول خشک کردن لباس ها و خوردن نهار شدند؛ نکته بسیار جالبی که در این برنامه به چشم می خورد این بود که با وجود حضورافراد جدید در برنامه ولی، همگی به نحو خیلی خوب با هم همکاری داشتند و دیگر اینکه آبشار نیز نسبت به دفعات قبل از جمعیت کمتری برخوردار بود؛ به هر حال در ساعت ۱۵:۳۹همگی عزم  بازگشت کردیم و در ساعت ۱۶:۰۰ سوار مینی بوس شده و به سمت شیراز حرکت کردیم.

در ساعت  ۱۷:۳۰ پس از طی مسافت خاکی و گذشتن از کمهر و سپس در ساعت ۱۹:۰۰ توقفی کوتاه در سپیدان با صرف بستنی   به سمت شیراز حرکت کرده  و در ساعت ۲۱:۳۰ در جلوی اداره جهانگردی از کلیه همراهان خداحافظی کردیم.

مرتبط:

گلچینی از زیبایی‌های آفرینش در شهرستان مارگون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *